ناجا شیراز – سالن بحران

ورودی
ورودی

ناجا شیراز – سالن بحران

مرکز بحران ناجا شیراز در سال 1394 به انجام رسید.

این مرکز شامل سالن کنفرانس، سالن مانیتورینگ، اتاق بیسیم، اتاق های مدیریت، خوابگاه، آشپزخانه، بهداشتی، انبار و… می باشد. کلیه ملزومات یک مرکز بحران برای این پروژه در نظر گرفته شده است. طراحی کامل اعم از تخریب، ابنبه، دکوراسیون داخلی، نمای خارجی، تجهیزات صوتی-تصویری و ارتباطات توسط این شرکت انجام گرفت. جهت ساخت و ساز ابنیه و دکوراسیون داخلی و نمای خارجی سعی شد از نیروهای محلی استفاده شود تا انتقال دانش فنی نیز در این زمینه صورت گیرد.

سالن کنفرانس: این سالن شامل 30 نفر می باشد که در آن از میکروفن کنفرانس های Creator استفاده شده است. سالن شامل 4 دستگاه دوربین گردان می باشد که 2 دستگاه بصورت خودکار توسط کنترلر ATP-CCU2 کنترل می شود و 2 عدد نیز توسط اپراتورها

تعداد 5 نمایشگر در انتهای سالن نصب شده که قابلیت انتقال تصاویر سالن مانیتورینگ را به سالن کنفرانس دارا هستند. پرده نمایش اصلی که با یک دیتا پروژکتور 4000 انسی لومن نمایش داده می شود می تواند یکی از تصاویر دلخواه باشد و یا Presentation. توسط سیستم ویدئوکنفرانس ارتباطات زنده به این سالن انتقال می یابد. تعداد 2 تمایشگر جانبی هم تصاویر ویدئوکنفرانس را نمایش می دهند و هم می توانند تصاویر سالن را نمایش دهند. یک ماتریس 16 در 16 وظیفه انتقال و انتخاب تصاویر را از سالن مانیتورینگ به سالن بحران بعهده دارد.

سالن مانیتورینگ : شامل 12 نمایشگر و کنترلر ویدئووال می باشد. در این پروژه از نمایشگر های LG استفاده شده است. میز اپراتورها با توجه به ضوابط ارگونومیک طراحی شده تا اپراتور ها بتوانند به مدت طولانی انجام وظیفه نمایند. ارتباط صوتی و تصویری این سالن با سالن کنفرانس برقرار است. سالن شامل 12 سرور برای دوربین های سطح شهری می باشد که بصورت انتخابی هر یک در دسترس سالن کنفرانس قرار می گیرد

سیستم کنترل مرکزی این سیستم ساخت AVCit می باشد که در سالن کنفرانس به یک یا چند اپراتور امکان کنترل تمامی تجهیزات و نور و پرده پروژکتور را می دهد. اپراتور به سهولت و با استفاده از یک Tablet دستی تمامی تچهیزات شامل نمایشگر ها، ماتریس 16 به 16، نور سالن، پرده نمایش دیتا پروژکتور، صوت سالن، دوربین ها، میکروفن های کنفرانس، رکوردر ها و سیستم ویدئوکنفرانس را در یک مجموعه و با اینترقیس گرافیک دارا می باشد.